Strona główna

WITAMY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM 2013/2014

Andrzejki

Koncert Majki Jeżowskiej

Dzień Pluszowego Misia

Odwiedzamy groby bliskich

Przedstawienie w bibliotece " Doktor Dolittle i jego zwierzęta"

WITAMY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM 2012/2013

Zuzia naszym gościem

Spotkanie z leśniczym

Spotkanie z Wandą Chotomską

Uroczyste otwarcie oddziałów przedszkolnych po remoncie

Przegląd kolęd i pastorałek

Gwiazdor w oddziałach przedszkolnych

Dzień z Kubusiem Puchatkiem

Kwiatki dla Babci

Balik karnawałowy

Walentynki

Na sportowo

Zabawa w cyfry i litery

Tak się bawimy

W szkolnej pracowni komputerowej

Przedstawienie" Wesołe Literki"

Spotkanie z Policjantem

Powitanie wiosny

W poszukiwaniu wielkanocnego zajączka

Bieg przedszkolaków

Dzień dziecka

Zakończenie roku szkolnego

WITAMY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM 2011/2012

Policjant nasz przyjaciel

07 października 2011r odbyło się w szkole spotkanie z panią rzecznik Beatą Jarczewską z Powiatowej Komendy Policji w Rawiczu. Pani policjantka przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat prawidłowego i bezpiecznego zachowania się na drodze. Odbyła się również prelekcja filmu dydaktycznego podczas, której dzieci trafnie odpowiadały na zadawane im pytania. Pani rzecznik pochwaliła dzieci za ich szeroką wiedzę na temat bezpieczeństwa i zasad ruchu drogowego.

Dietetyk w przedszkolu

10 października 2011r dzieci z zerówki gościły panią dietetyk Hannę Kiałkę , pracownika Szpitala Powiatowego w Rawiczu. Pani Hanna Kiałka zapoznała przedszkolaków z prawidłowym żywieniem dzieci w wieku poniemowlęcym, przedszkolnym i szkolnym. Zwróciła uwagę na zdrowe i racjonalne odżywianie. Do dyskusji zachęciła także dzieci. Na koniec spotkania dzieci otrzymały zawieszki, tatuaże oraz pastylki promują ce zdrowie.

Cudowna lampa Alladyna

12 października 2011r odwiedzili przedszkolaków aktorzy z Krakowa. Przedstawili jedną z baśni tysiąca i jednej nocy pt: Cudowna lampa Alladyna. Historia ta przybliżyła dzieciom egzotykę krajów dalekiego wschodu. Baśniową atmosferę spektaklu w pełni oddały piękne kostiumy, barwna scenografia oraz orientalna muzyka.

Czytanie bajek - 18.10.2011r

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom", mama Marleny i Patrycji, pani Katarzyna Jaśkiewicz czytała dzieciom bajkę pt: "Brat niedźwiedź". Było to duże przeżycie dla dzieci, które uważnie słuchały czytanej bajki. Na koniec odpowiadały na postawione im pytania.

Wycieczka do lasu - 25.10.20011r

Korzystając z ładnej pogody, która towarzyszyła nam tej jesieni ,wybraliśmy się na wycieczkę do lasu. Po drodze podziwialiśmy piękne widoki i śpiewaliśmy piosenki o tematyce jesiennej. Dzieci zwracały także uwagę na zmieniający się krajobraz i przyrodę o tej porze roku. W lesie zbierały różnokolorowe liście, które po powrocie umieściliśmy w kąciku przyrody.

Czytanie bajek - 10.11.2011r

Tradycyjnie raz w miesiącu odbywa się w grupie zerowej czytanie bajek. Tym razem odwiedziły nas mamy Amelii i Norberta: pani Ewelina Kubiszyn i pani Paulina Sędłak. Panie czytały dzieciom Czerwonego Kapturka. Mamy zrobiły dzieciom niespodziankę i przyszły na czytanie bajki w przebraniu. Dzieci za uważne słuchanie bajki były nagradzane cukierkami i soczystymi jabłkami.

Spotkanie z leśniczym

25 listopada 2011r odwiedził przedszkolaków leśniczy z Nadleśnictwa Krasnolipka pan Mariusz Włodarczyk. Wspólnie z dziećmi rozmawiali o tym jak pomóc ptakom i zwierzętom przetrwać zimę oraz jak one same przygotowują się do niej. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci obiecały panu leśniczemu, że pomogą ptakom i zwierzętom przetrwać zimę. Będą je dokarmiać i nie zapomną o małych skrzydlatych przyjaciołach.

/div>

Andrzejki

"W andrzejkowy czas, każdy wróży co czeka nas". Pod takim hasłem 30 listopada 2011r odbyły się tegoroczne " andrzejki". Wróżby, konkursy z nagrodami, tańce i pląsy to tylko niektóre z atrakcji jakie czekały dzieci w tym dniu. Najwięcej emocji było jednak podczas lania wosku.

Spotkanie z Kubusiem Puchatkiem i Snieżynką

05 listopada 2011r zawitał do nas Kubuś Puchatek i Snieżynka. Goście zrobili dzieciom ogromną niespodziankę. Każde dziecko mogło z Kubusiem i Snieżynką porozmawiać oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

06 grudnia - dzień pełen niespodzianek

Przygotowanie do Swiąt Bożego Narodzenia przedszkolaki rozpoczęły 6 grudnia. W tym dniu dzieci stroiły świąteczne drzewka. Później wspólnie wykonaliśmy ozdoby i łańcuchy, którymi ozdobiliśmy nasze sale. W tym dniu czekała na dzieci jeszcze jedna niespodzianka: odwiedził nas święty Mikołaj. Każde dziecko otrzymało słodki prezent. Było przy tym dużo śmiechu i radości. To nie był koniec niespodzianek : starsze dzieci w tym dniu pojechały do Rawicza na spektakl Doroty Brzozowskiej "Marzenia do spełnienia". Było to fantastyczne, zabawne, dostosowane do poziomu wiekowego dzieci widowisko. Dzieci były zachwycone, a co najważniejsze brały czynny udział w przedstawieniu. Czekamy z niecierpliwością na następne.

Przegląd kolęd i pastorałek

13 grudnia 2011r Przedszkole Nr 6 w Rawiczu gościło uczestników VIII Edycji Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Każdy uczestnik koncertu wykonał jedna kolędę lub pastorałkę. Naszą szkołę reprezentował Radosław Niziołek. Było dużo wrażeń i emocji. Każdy wykonawca dostał od publiczności ogromne brawa a od organizatorów pamiątkowy dyplom i upominek.

Przedstawienie w bibliotece

16 grudnia 2011r dzieci z I klasy i przedszkolaki brały udział w przedstawieniu zorganizowanym przez pracowników biblioteki w Słupi Kapitulnej pt:"Bajkowe święta skrzata." Występ przygotowali i przedstawili dla dzieci aktorzy z Teatru "Maska" w Krakowie. Dzieci miały możliwość wystąpienia na scenie razem z aktorami i współtworzenia przedstawienia. Spektakl pokazał dzieciom najważniejsze wartości: miłość, dobro, tolerancję, a morał uświadomił małym widzom, że warto w życiu postępować godnie i uczciwie.

Spotkanie z Gwiazdorem

Spotkanie z Gwiazdorem to zawsze najpiękniejsze chwile, które dzieci pamiętają z przedszkola. W dniu 21 grudnia 2011r gościliśmy dostojnego gościa także u nas. Na tę okoliczność dzieci przygotowały piękny występ. Były wiersze, piosenki i tańce oraz wspólne śpiewanie kolęd. Najradośniejszą chwilą, na którą czekały wszystkie dzieci było wręczenie paczek świątecznych. Dzieci bardzo serdecznie pożegnały się z gościem i zaprosiły go na drugi rok.

Dzień Babci i Dziadka

Powitanie wiosny

Zajączek wielkanocny

SHOW ILUZJI "Apollino"

30 marca Rodzice przygotowali niespodziankę swoim pociechom. Dzieci obejrzały widowisko z udziałem Czarodzieja i Wrózki, które było prezentem na zajączka.Repertuar zawierał sztuki magii zręcznościowej typu paląca się gazeta, czarodziejskie parasolki, a przede wszystkim wiele śmiechu i dobrej zabawy. Magia przeplatana muzyką i konkursami dała dzieciom pełny kontakt ze sceną.

MAGIA GRZEJE, MAGIA CHŁODZI – MAGIA DZIECIOM NIE ZASZKODZI

Dzień Mamy

Dzień Dziecka

Wycieczka do Wrocławia

Zakończenie roku szkolnego