PROJEKTY UNIJNE

Strona główna

ROK SZKOLNY 2013/2014

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

27 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Dyrektor Szkoły podziękowała wszystkim za wytężoną naukę i pracę wychowawczą w minionym roku szkolnym.Wyróżnionym uczniom wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe. Podczas uroczystości pożegnano uczniów, którzy ukończyli szkołę, życząc im wielu sukcesów w dalszej edukacji. Akademię uświetniła część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy piątej i szóstej.

Szkoła z Prawami Dziecka

Braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji " Szkoła z Prawami Dziecka - III edycja". Celem projektu było zapoznanie dzieci i młodzieży z tematem praw dziecka, uświadomienie uczniom znaczenia praw dziecka oraz wyróżnienie najaktywniejszych działaczy dbających o prawa dziecka wśród lokalnej społeczności. Przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne, podczas których uczniowie wybrali lokalnych "Szeryfów Praw Dziecka". W trakcie uroczystości zakończenia roku szkolnego 2013/2014, odbyła się ceremonia wręczenia " Gwiazd Szeryfów Praw Dziecka". Gwiazdy otrzymali następujący rodzice: Marcin Spica, Wioleta Niziołek, Izabella Leciejewska, Marek Niedźwiedź, Barbara Niwczyk sołtys wsi i ks. Marcin Jóżwiak. Gratulujemy zwycięzcą.

Kiermasz podręczników

24 czerwca 2014 r. zorganizowano kiermasz podręczników.

Mistrz rachunków

16 czerwca 2014 r. został przeprowadzony w naszej szkole konkurs matematyczny mający na celu wyłonienie Szkolnych Mistrzów Rachunków. Zadania konkursowe były dostosowane do poziomu umiejętności w każdej klasie. Zadania nie były trudne - o ile wykazało się odrobinę sprytu matematycznego - można je było rozwiązać "w mgnieniu oka".

Mam talent

9 czerwca 2014 r. Samorząd Uczniowski zorganizował i przeprowadził II edycję konkursu "Mam talent". Celem było pobudzenie kreatywności szkolnej społeczności oraz odkrycie młodych talentów.

Dzień Mamy i Taty

Turniej - Bezpieczna szkoła - demokratyczny kraj

W okresie od 01 grudnia 2013 r. do 30 kwietnia 2014. realizowaliśmy zadania turnieju: Bezpieczna szkoła - demokratyczny kraj. Hasłem przewodnim było: Prawo - Tolerancja - Społeczeństwo Równych Szans. Celem tego przedsięwzięcia było kontynuowanie i rozszerzanie działań prowadzonych w ubiegłorocznym konkursie Bezpieczna Szkoła-Bezpieczny Uczeń, w kierunku rozwijania świadomoœci obywatelskiej dzieci i młodzieży, popularyzacji prawa, w tym praw obywatelskich oraz praw jednostki, przeciwdziałania patologiom, podnoszenia poziomu bezpieczeństwa w szkołach i otoczeniu środowiskowym, przygotowania młodzieży do życia w zjednoczonej Europie. Koordynatorem tego projektu była p.Angelika Kalitka.
W tym czasie uczniowie wspólnie z nauczycielami wykonali 8 zadań:
1. Przeprowadzenie debaty uczniowskiej nt. Prawa człowieka i obywatela w państwie demokratycznym.
2. Przeprowadzenie spotkań uczniów z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, organizacji społecznych etc. nt. Bezpieczne zachowanie w szkole, domu, na ulicy, w drodze do szkoły i domu (zasady ruchu drogowego), zagrożenia, udzielanie pomocy, obrona konieczna itp.
3. Przeprowadzenie sondażu, z dostosowaniem do grup wiekowych pn. Co zagraża Twoim zdaniem porządkowi w szkole i Twoim otoczeniu, jakie niebezpieczeństwa napotykasz, jak sobie z tym radzisz?
4. Przeprowadzenie konwersatoriów na temat zagrożeń niesionych przez alkohol, narkotyki, dopalacze oraz konkursu na opracowanie 100 słów na temat: tytoń, alkohol i narkotyki.
5. Przeprowadzenie konwersatoriów nt. przemocy psychicznej i fizycznej w szkole - jak o tym rozmawiać, jak z tym walczyć?
6. Przeprowadzenie konwersatoriów na temat Funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego i relacji obywatelskich w mieście, gminie, regionie, państwie, tryb i znaczenie wyborów samorządowych i parlamentarnych.
7. Przeprowadzenie konwersatoriów nt. Polska i Polacy w Unii Europejskiej, co nam daje członkostwo w UE, struktura organizacyjna i kompetencje władz UE.
8. Przeprowadzenie szkolnego konkursu na dowolne prace plastyczne, literackie lub publicystyczne z motywem przewodnim: Polska i Polacy w Unii Europejskiej.
W realizację zadań turnieju zaangażowana była cała społeczność szkolna. Organizowaliśmy spotkania, na które zapraszaliśmy różne osoby, instytucje współpracujące ze szkołą: Policję, Straż Pożarną, ratownika medycznego czy radnego. Staraliśmy się jak najszerzej omawiać poszczególne zagadnienia. Sprawozdania z realizacji zadań przesyłane były do Organizatora Turnieju.

Kibicowaliśmy Lechowi Poznań

10 maja 2014 roku dziesięcioosobowa grupa wraz z zawodnikami młodzika Rawii Rawicz wyruszyła na kolejny mecz Lecha, do Poznania. Wyjazd zorganizował nauczyciel wychowania fizycznego pan Igor Nowicki. Tym razem miejscowy Lech zmierzył się z Górnikiem Zabrze. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję obserwować wiele świetnych akcji oraz zdobytych bramek. Mecz zakończył się zwycięstwem Lecha 2:1, a ozdobą meczu była bramka z 25 m zdobyta przez zawodnika Górnika. Niech zwycięża Lech, wielki Kolejorz KKS!!!!!!!!!

WIWAT 3 MAJ!!!

30.04.2014R.odbył się apel upamiętniający uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Uczciliśmy ten dzień w formie wierszy,piosenek i wiadomości historycznych. Na Sali dominował kolor biały i czerwony bo wszyscy mieli w dłoniach biało-czerwone flagi.

LEKCJA HISTORII

DZIEŃ ZIEMI

Ziemia- jej los jest naszym losem,pod takim hasłem 25.04.2014r.obchodziliśmy Dzień Ziemi,który został połączony z profilaktyką zdrowia. Uczniowie klasy IV przedstawili scenę ” O zdrowiu na poważnie i na wesoło ”, a pani higienistka przeprowadziła pogadankę o zdrowiu psychicznym. Dzieci z oddziału przedszkolnego przyodziani w piękne stroje zaprezentowali część artystyczną w nawiązaniu do Święta Ziemi.

ŚWIATOWY DZIEŃ CZEKOLADY

11 kwietnia br. zapachniało w naszej szkole czekoladą. W tym dniu mieliśmy szansę wzbogacić swoją wiedzę o czekoladzie oraz skosztować różnorodnych wyrobów. Nasi koledzy z klasy V przygotowali ciekawą prezentację o czekoladzie. Wielką atrakcją było malowanie twarzy czekoladą.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

25.03.2014roku w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika - uczniów klasy pierwszej. Uroczystość została poprzedzona krótką inscenizacją w wykonaniu klasy V. Zaprezentowane przedstawienie miało na celu wyjaśnienie pierwszoklasistom konieczność poszanowania ksišżek oraz przestrzeganie regulaminu biblioteki. Po ceremonii pasowania bibliotekarz p. A. Kalitka wręczyła uczniom klasy I pamištkowe dyplomy. Na zakończenie mali czytelnicy wypożyczyli swoją pierwszą książeczkę.

Kibicowaliśmy Lechowi Poznań

Dnia 22.03.2014roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć mecz Lech Poznań Lechia Gdańsk w Poznaniu. Liczna grupa 11 uczniów wraz z zawodnikami zespołu młodzika Rawia Rawicz prowadzonej przez pana Igora Nowickiego kibicowała bardzo głośno poznańskiej lokomotywie. Zdarte gardła przyniosły efekt w postaci zwycięstwa poznańskiego Lecha 2:1. Był to już drugi wyjazd młodych kibiców na mecz Lecha Poznań. Czekamy na kolejne takie emocje sportowe.

WITAJ WIOSNO

Dbam o swoje bezpieczeństwo

W ramach turnieju Bezpieczna szkoła odbyło się spotkanie ze strażakiem R.Kupczykiem z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu. Podczas pierwszego spotkania uczniowie wysłuchali pogadanki na temat zapobiegania pożarom, dowiedzieli się, jak należy zachować się w chwili wystąpienia pożaru oraz zostali zapoznani z zagrożeniami, na jakie mogą być narażeni w domu czy w szkole. Ponadto został omówiony podstawowy sprzęt gaśniczy. Prowadzący spotkanie przypomniał numery telefonów ratunkowych, które uczniowie powtarzali podczas spotkania.

Podczas drugiego spotkania zostali zapoznani z zasadami udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu. Dzieci uczyły się w jaki sposób można udzielić pomocy zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej. Na ,,Fantomie ćwiczyły sztuczne oddychanie oraz reanimację. Spotkania te miały na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi. Zdobyta wiedza i zajęcia praktyczne, w których uczestniczyły sprawiła że poczuły się prawdziwymi ratownikami.

BIJEMY REKORD SKOKÓW PRZEZ SZNUR

Dnia 27.02.2014 roku uczniowie naszej szkoły podjęli kolejną inicjatywę w ramach programu "Ćwiczyć każdy może - Szkoła w ruchu". Tym razem była to akcja związana z aktywnością ruchową pod hasłem "Bijemy rekord skoków przez sznur". Na świeżym powietrzu zjawiło się 9 uczniów, aby sprawdzić swoją wytrzymałość i skoczność, a zarazem aktywnie i miło spędzić czas pozalekcyjny. Uczniowie przez ponad pół godziny skakali przez sznur, największą ilością skoków popisał się uczeń klasy V Jakub Stankowiak (197 skoków), II wynik także klasa V Dominik Lorek (105 skoków), III klasa V Bartek Świątkiewicz (99 skoków). Gratulujemy i dziekujemy wszystkim uczniom, którzy aktywnie włączyli się w pozalekcyjne zajęcia sportowe.

UNIHOKEJ CHŁOPCÓW

Dnia 25.02.2014 reprezentacja chłopców naszej szkoły wzięła udział w eliminacjach Mistrzostw Powiatu Rawicz w unihokeju. Chłopcy w składzie: Dominik Lorek, Mikołaj Lorek, Bartosz Marzęcki, Jakub Stankowiak, Bartosz Świątkiewicz, Karol Nowak i Szymon Ciesielski zajęli 4 miejsce. Pierwsze 3 mecze z SP Pakosław, Sobiałkowo i Szkaradowo zakończyły się porażkami. Jednak póŸniej chłopcy wzięli się do odrabiania strat i wygrali dwa kolejene mecze z SP Masłowo i Miejska Górka. Gratulacje za postawę na boisku i zaangażowanie szczególnie uczniów młodszych klas.

POWSTANIE WIELKOPOLSKIE

W piątek, 31 stycznia odbył się w naszej szkole apel z okazji rocznicy wybuchu "Powstania Wielkopolskiego". Spotkanie rozpoczęło się od słów majestatycznej Roty. Następnie uczniowie klasy V i VI przedstawili montaż słowno-muzyczny, w którym opisana została historia powstania.DZIEŃ BABCI I DZIADKA

30 stycznia w świetlicy odbyło się spotkanie środowiskowe dla seniorów z okazji "Dnia Babci i Dziadka". Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, który został przyjęty przez gości gromkimi brawami. Dziadkowie zostali obdarowani drobnymi upominkami. Nad całością czuwali nauczyciele i rodzice.

JA TO WIEM

16 stycznia 2014r. odbył się I etap Szkolnego Konkursu Matematycznego „Ja to wiem” ,w którym wzięło udział 24 uczniów klas II-VI. Uczniowie mieli rozwiązać zadania , które miały na celu wyłonienie najlepszych matematyków. Do II etapu zakwalifikowało się 12 uczniów. Celem konkursu było praktyczne wykorzystanie posiadanej wiedzy i umiejętności matematycznych. 30 stycznia najlepsi zmierzyli się w wielkim finale. Po wielkiej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, oraz upominki .

ZABAWA SŁOWEM

16 stycznia w ramach doskonalenia różnych form wypowiedzi ustnej i pisemnej odbyły się warsztaty szkolne pod nazwą " Zabawy słowem". Każda klasa miała do przeprowadzenia kilka zabaw rozwijających słownictwo wypowiedzi. W zabawach tych liczyła się również kreatywność uczniów.

I RODZINNY TURNIEJ W TENISA STOŁOWEGO

Dnia 29.01.2014 odbył się w SP Słupi Kapitulnej I rodzinny turniej w tenisa stołowego w ramach programu "Szkoła w ruchu". Na dwóch stołach odbyły się 2 turnieje - jeden dla uczniów naszej szkoły, a drugi dla ich rodziców i rodzeństwa. Frekwencja dopisała, w kategorii uczniów wystartowało 9 zawodników, a w kategorii rodziców 8 zawodników. Wszystkie mecze przegiegały w przyjaznej atmosferze. Turniej uczniowski: I msc Jakub Stankowiak, II Bartosz Świątkiewicz, III msc Karolina Niwczyk. Turniej rodziców i rodzeństwa: I msc Mateusz Mróz, II msc Monika Wojtyczka, III msc Konrad Niwczyk. Na uczestników czekała ciepła herbatka oraz słodki poczęstunek. Osoby na podium zostały wyróżnione pamiątkowym dyplomem. Nad przebiegiem zawodów czuwał nauczyciel wychowania fizycznego pan Igor Nowicki.

XXII FINAŁ WOŚP

09.01.2014r. odbyła się dyskoteka. W trakcie zabawy uczniowie klasy V pod kierunkiem p. A.Kalitki przedstawili spektakl pt. "Kopciuszek".

Natomiast 12.01.2014r. zagraliśmy po raz kolejny na rzecz XXII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od samego rana wolontariusze J.Stankowiak, D. Lorek, B. Świątkiewicz, N. Kozera, M.Maćkowiak, A.Lisiecka, K.Niwczyk, Sz. Ciesielski, kwestowali na terenie wsi Słupia Kapitulna. Przekazaliśmy do rawickiego sztabu WOŚP kwotę 1440,40. Akcją szkolną kierowały panie W.Zbąska i L.Matuszewska.

BEZPIECZNA SZKOŁA - DEMOKRATYCZNY KRAJ

W tym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Superturnieju Szkół „BEZPIECZNA SZKOŁA - DEMOKRATYCZNY KRAJ”, którego hasło brzmi "Prawo - Tolerancja - Społeczeństwo Równych Szans". Celem turnieju jest kontynuowanie i rozszerzanie działań prowadzonych w konkursie Bezpieczna Szkoła-Bezpieczny Uczeń w kierunku rozwijania świadomoœci obywatelskiej dzieci i młodzieży, popularyzacji prawa, w tym praw obywatelskich oraz praw jednostki, przeciwdziałania patologiom, podnoszenia poziomu bezpieczeństwa w szkołach i otoczeniu środowiskowym, przygotowania młodzieży do życia w zjednoczonej Europie.

JASEŁKA

20.12.2013 tj. piątek odbyły się w SP w Słupi Kapitulnej "Jasełka".Przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przypominający wydarzenia związane z narodzinami Chrystusa. Po raz kolejny mogliśmy przeżywać Boże Narodzenie, a śpiew kolęd wprowadził społeczność szkolną w magiczny nastój świąt.

Świąteczny bieg przełajowy

12.12.2013 odbył się w SP w Słupi Kapitulnej "Świąteczny bieg przełajowy" w ramach akcji "Ćwiczyć każdy może". W biegu wzięło udział 23 uczniów naszej szkoły. Osobno biegli chłopcy i dziewczyny, dystans biegu wynosił około 1000 m. Poprzez bieg propagowaliśmy aktywność ruchową nieodbywającą się w czasie trwania zajęć szkolnych. Wynik był sprawą drugorzędną. Najważniejsze, że każdy uczeń ukończył bieg. Cieszy aktywność najmłodszych uczniów naszej szkoły z klasy II i III. Na każdego uczestnika czekała po biegu ciepła herbatka i coœ słodkiego za wykonany, przyjemny wysiłek. Serdeczne podziekowania i gratulacje dla wszytskich biegaczy.

GÓRA GROSZA

Jak co roku nasza szkoła uczestniczyła w akcji charytatywnej "Góra Grosza" organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Zebraliśmy łącznie 8259 monet na łączną kwotę 311,96 zł. Wszystkim osobom zaangażowanym w akcji składamy serdeczne podziękowania, podkreślając równoczeœnie, że nigdy w historii naszej szkoły nie zebraliśmy tak ogromnej kwoty. Szczególne gratulujemy klasie VI, która zebrała największą sumę pieniędzy.

KONCERT MAJKI JEŻOWSKIEJ

2 grudnia 2013 r. uczniowie klas I-III i dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z opiekunami byli w Rawiczu.W sali sportowej Gimnazjum w Sierakowie zobaczyły koncert Majki Jeżowskiej.

II SZKOLNY KONKURS W TENISIE STOŁOWYM

27 LISTOPADA - ANDRZEJKI

Co roku w naszej szkole podtrzymuje się tradycje związane z Andrzejkami. Wróżyli sobie wszyscy uczniowie niezależnie od płci, na różne tematy. Najczęściej dotyczyły one uczuć, przyszłych zawodów, sytuacji materialnej czy postępów w nauce. Śmiechom i zabawie nie było końca. Po wróżbach odbyła się dyskoteka. Wszyscy doskonale się bawili przy muzyce serwowanej przez DJ- p.Marka.

25 LISTOPADA - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada br. szkolna biblioteka kolejny raz zorganizowała Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyszły ze swoimi pluszakami i z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w grach i zabawach.

11 LISTOPADA

Dnia 8 listopada 2013 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Była to podniosła chwila poświęcona naszej ojczyŸnie i wolności. Uczniowie klas IV-V przygotowali widowisko upamiętniające te wydarzenia. Uczniowie przedstawili drogę państwa polskiego do niepodległości ,przeplataną pieśniami patriotycznymi. Szczególną uwagę widzów zwróciło wprowadzenie na scenę uczennicy przebranej za Polskę oraz zaborców.

Na tą szczególną uroczystość uczniowie wykonali jak co roku przepiękne kotyliony, jako dowód patriotyzmu.

BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM


W październiku 2013 r., w Szkole Podstawowej w Słupi Kapitulnej gościli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu. Dzieci miały okazję porozmawiać z sierżantem Policji, z zespołu ds. prewencji kryminalnej o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym podróżowaniu autem. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające. Wiedza, którą uzyskali uczniowie na pewno przyda się w dalszym ich życiu.

POETYCKIE GRZYBOBRANIE

Październik jest miesiącem grzybobrania, dlatego też nasi uczniowie wzięli udział w konkursie „Mój własny wiersz o grzybobraniu”. Autorami najpiękniejszych wierszy byli: Kornelia Kapała, Natalia , Szymon Ciesielski oraz Natalia Kozera.

DYSKOTEKA

23 października br. Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę z okazji minionego Dnia Chłopaka. Dziewczęta i chłopcy z klas I-VI wraz z oddziałem przedszkolnym bawili się przy muzyce zaproponowanej przez zaproszonego didżeja. Wspólny głośny śpiew i radosne okrzyki przy znanych piosenkach świadczyły o dobrych humorach uczestników imprezy.

W KRAINIE BAŚNI I BAJEK

Każdy z nas uwielbia baśnie i bajki, również uczniowie. Dlatego 18 października 2013r. w bibliotece zorganizowano spotkanie w formie konkursu W Krainie bajek i baśni.Uczniowie popisywali się znajomością treści wybranych baśni poprzez rozwiązywanie zagadek oraz kojarzenie fragmentu baśni z tytułem. Konkurs był czasem wspaniałej zabawy w bajkowym nastroju. Uczniowie wykazali się szeroką wiedzą.

PASOWANIE NA UCZNIA

15 października 2013r. w Szkole Podstawowej w Słupi Kapitulnej odbyło się pasowanie na pierwszoklasistę. Uczniowie klasy 1 zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów. Podczas pasowania uczniom towarzyszyli ich rodzice.

DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

14 października obchodziliśmy uroczyście Dzień Komisji Edukacji Narodowej . Wszyscy w galowych strojach i świetnych humorach wysłuchali programu artystycznego, który w żartobliwy sposób ukazała szkolną rzeczywistość.
Jak co roku przyznane zostały Nagrody Dyrektora Szkoły za całoroczną wytężoną pracę.
Bardzo miłą niespodzianką była wystawa prac "Mój ulubiony nauczyciel". Zwycięzcy uhonorowani zostali drobnymi upominkami.
Na zakończenie Samorząd Uczniowski złożył życzenia wszystkim pracownikom szkoły, wręczając słodki upominek.

KASZTANOBRANIE

Zachęcamy Was do wzięcia udziału w akcji , dzięki której pomożecie dokarmić zwierzęta. Bierzcie więc worki i przygotujcie się na wielkie :KASZTANOBRANIE


DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września odbył się w naszej szkole plebiscyt na najsympatyczniejszego chłopaka, którym to okazał się Jakub Stankowiak. Z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki przygotowały kolorowy plakat specjalnie dla naszych małych mężczyzn oraz małe słodkości. Nie obyło się bez życzeniem i gromkiego „ Sto lat”. Zorganizowaniem tej akcji zajął się Samorząd Uczniowski. Ponadto w każdej klasie koleżanki przygotowały upominki.

DZIEŃ ZDROWEGO ŻYWIENIA

Zdrowe odżywianie jest bardzo istotne w życiu dzieci , dlatego co roku organizujemy akcję zdrowego żywienia. W br. akcję przeprowadzili uczniowie klasy 5 wraz z opiekunem SU. We wtorek tj. 10 września od samego rana uczniowie przygotowali zdrowe i pyszne kanapki dla całej społeczności szkolnej, które zjedzono z wielkim apetytem.

SEGREGUJEMY ŚMIECI

W pierwszych dniach nowego roku szkolnego, nauczyciel przyrody p.Renata Matyla przeprowadziła pogodankę dla uczniów naszej szkoły na temat umiejętnego segregowania śmieci. Uczniowie odczytując umieszczone na koszach symbole, uczyli się prawidłowej segregacji odpadów.

GMINNA INAUGURACJA

ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

02 września 2013 roku o godz. 11 w naszej szkole odbyła się Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2013/2014. Uroczystość zgromadziła wielu znamienitych gości m.in.:Księdza dziekana Mateusza Droba, Księdza proboszcza Marcina Jóźwiaka, Burmistrza Gminy Rawicz p. Tadeusza Pawłowskiego, p.Jacka Gwizdka, p. Piotra Domanieckiego, p.Pawła Szybaja, p.Tomasza Garbalińskiego,p.Arletę Przydrożną, p.Danutę Przybył, p.Barbarę Niwczyk, dyrektorów szkół podstawowych, gimnazjum i przedszkoli z terenu Gminy Rawicz oraz przedstawicieli związków zawodowych.

Uroczystość rozpoczął pan Igor Nowicki, po czym głos zabrała pani dyrektor Wiesława Zbąska oraz Burmistrz Gminy Rawicz. W dalszej części uroczystości , jedenastu nauczycieli mianowanych z terenu Gminy Rawicz złożyło uroczyste ślubowanie.W grupie tej był nauczyciel naszej szkoły p.A.Kalitka. Rotę przysięgi odczytał p.P.Domaniecki, po czym nauczyciele odebrali z rąk Burmistrza akty mianowania . Dyrektorzy dwóch placówek oświatowych , p.Wiesława Zbąska i p.M.Szymkowiak zostały uhonorowane nagrodami jubileuszowymi z okazji 30-lecia pracy.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, którą uświetnili uczniowie naszej szkoły. Pod kierunkiem p. L. Matuszewskiej i H. Dąbrowicz zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i teatralne.