INNOWACJA PEDAGOGICZNA 2020/2021

INNOWACJA PEDAGOGICZNA

PROJEKT NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA

KALENDARZ IMPREZ SZKOLNYCH

ROK SZKOLNY 2013/2014

ROK SZKOLNY 2012/2013

Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego- ZSP

Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego- Szkoła Podstawowa

Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego-Przedszkole

Strona internetowa nie będzie aktualizowana

"ŻYCZENIA "

Z okazji świąt Bożego Narodzenia, przepełnionych nadzieją i magią wigilijnej nocy, kierujemy do Państwa płynące z serca życzenia radosnych, spokojnych świąt oraz pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku

"Razem w Swięta "

Nasza szkoła również i w tym roku wzięła udział w kolejnej edycji akcji "Razem na Swięta". Wolontariusze przygotowali paczki oraz kartki świąteczne dla samotnych mieszkańców naszej wsi.

PROJEKT "Zdalna Szkoła+"

"Przerwa na czytanie "

21 pazdziernika nasza szkoła wzięła udział w I międzynarodowej edycji V ogólnopolskiej akcji "PRZERWA NA CZYTANIE - BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE ". Uczniowie naszej szkoły każdą przerwę środlekcyjną spędzili w towarzystwie książki. Na szkolnym boisku roiło się od baśni, bajek, legend. Nie zabrakło również literatury pięknej czy saince-fiction. Akcja bardzo przypadła do gustu młodym czytelnikom, którzy zagłębiali się w lekturze z uśmiechem na twarzy. Celem przedsięwzięcia była promocja czytelnictwa oraz zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole.

"Swiatowy Dzień Tabliczki Mnożenia "

2 pazdziernika 2020 roku obchodziliśmy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem tego przedsięwzięcia było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Tydzień przed WMTD uczniowie utrwalali tabliczkę mnożenia.

W ramach akcji szkolny patrol odpytywał uczniów oraz pracowników z tabliczki mnożenia, a tym którzy poprawnie odpowiedzieli na pytania wręczył specjalne odznaki. Tego dnia, na każdej lekcji matematyki uczniowie brali udział w pięciominutowym sprawdzianie ze znajomości tabliczki mnożenia. Podczas zajęć rozwiązywali także różnego rodzaju zadania i łamigłówki.

Po zakończonej akcji uczniowie wzięli udział w Konkursie matematyczno-logicznym "ARCYMISTRZ MNOŻENIA" oraz przystąpili do egzaminu online . Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

Deklaracja dostępności Zespół Szkolno - Przedszkolny w Słupi Kapitulnej

Od 01.09.2020r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Słupi Kapitulnej działa i funkcjonuje dziennik elektroniczny za pośrednictwem strony https://uonetplus.vulcan.net.pl/rawicz

01 września 2020r., odbędzie się inauguracja roku szkolnego 2020/2021. Uczniowie przybędą do szkoły w następujących godzinach:

1. klasy IV - VI o godz. 9.00;

2. klasy VII - VIII o godz. 9.15;

3. klasy I - III o godz. 9.30.

ROK SZKOLNY 2019/2020

Życzenia

"Komunikat dyrektora ZSP w Słupi Kapitulnej z dnia 18.06.2020r.- odbiór świadectw "

"Zdalna szkoła- projekt"

"Komunikat dyrektora ZSP w Słupi Kapitulnej z dnia 27.05.2020r."

"Komunikat dyrektora ZSP w Słupi Kapitulnej z dnia 15.05.2020r."

KOMUNIKAT z dnia 24.03.2020r

Szanowni Nauczyciele,Uczniowie i Rodzice

Uprzejmie informuję, że decyzją Premiera RP został przedłużony okres zamknięcia szkoły i przedszkola o kolejne dwa tygodnie tj. od dnia 25 marca 2020r. do dnia 10 kwietnia 2020r. Od środy 25.03.2020r. będziemy realizować proces kształcenia w zmienionych warunkach -zdalne nauczanie. W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły nauczyciele będą kontynuowali realizację programu nauczania, przekazywali wiedzę kontaktując się z uczniami na platformie Microsoft 365 i za pośrednictwem rodziców. Na stronie szkoły w zakładce "Plan lekcji-klasa" znajdą się informacje dla uczniów i rodziców. Nauczyciele przekażą informacje dotyczące sposobu i terminu przekazywania wykonanych zadań, a także uzyskania informacji zwrotnych po ich wykonaniu, w celu dokonania oceny prac uczniów. Obecna sytuacja stawia nowe wyzwania przed wszystkimi z nas. Podejmijmy więc wspólnie zadania wspomagające uczniów, oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Życzę wszystkim dużo zdrowia.

Wiesława Zbąska

dyrektor


RODZICE-REKRUTACJA


Przedszkole i szkoła zostają zamknięte od 16 marca (poniedziałek) do 25 marca 2020r. (środa).

Szanowni Państwo Rodzice,

od poniedziałku rusza nasz nowy projekt o charakterze konkursowym mający na celu wykorzystanie czasu spędzanego w domu na twórcze działania dzieci. Cykl "Baj się Bajuniu - Narysuj ten świat" wyglądać będzie następująco: w każdy poniedziałek będziemy zamieszczać na stronie domu kultury i na fan page'u link do nagrania audio czytanej bajki autorskiej. Zadaniem dzieci będzie stworzenie rysunku do treści opowiadania. Z powstałych rysunków zostanie stworzona wspólna ilustracja do bajki. Prosimy o zmotywowanie przedszkolaków i uczniów klas I-III do odsłuchania w najbliższy poniedziałek naszej bajki autorskiej. Następnie trzy dni dzieci będą miały na stworzenie prac. W środę do godziny 20:00 można przysyłać zdjęcia swoich prac na adres dk@rawicz.eu obowiązkowo podpisane imieniem, nazwiskiem twórcy i numerem kontaktowym do rodzica. W piątek wybierzemy jednego zwycięzcę konkursu oraz zamieścimy nową wersję opowiadania uatrakcyjnioną rysunkami dzieci.

INFORMACJA DLA UCZNIÓW

Na czas zawieszenia zajęć otrzymaliście od nauczycieli materiały w formie papierowej. W najbliżyszym czasie w zakładce RODZICE zostaną zamieszczone dodatkowe zadania i zagadnienia.

Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (cke.gov.pl) znajduje się zestaw zadań powtórkowych z j. polskiego i matematyki dla ósmoklasistów.

Szanowni Rodzice,

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w dniach 16.03. - 25.03.2020r. w zakładce dla "RODZICÓW" polecamy platformy, strony i serwisy internetowe,z których mogą skorzystać dzieci do samodzielnej pracy w domu.Zostaną również zamieszczone zadania i zagadnienia, które uczniowie są zobowiązani wykonać na czas zawieszenia lekcji.

Szanowni Rodzice,

Minister Edukacji Narodowej podjął decyzję, aby w okresie od 12 do 25 marca 2020r. czasowo ograniczyć funkcjonowanie jednostek systemu oświaty, która wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Sejmie

25.02.2020 roku troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w finale konkursu powiatowego wiedzy o Sejmie organizowanego przez Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Grzegorza Rusieckiego. Uczniowie wzięli udział w wykładzie przygotowanym przez pracowników kancelarii Sejmu. Test finałowy składał się z 20 pytań. Kacper Murawa, Michał Sikorski i Marcel Nawrot bardzo dobrze poradzili sobie z trudnymi pytaniami, każdy uczestnik otrzymał dyplom i drobne nagrody rzeczowe. Uczniowie, którzy wystąpili w finale powiatowym wybiorą się w maju na wycieczkę jednodniową na zwiedzanie Sejmu i Senatu.

Park trampolin

27.02.2020 roku wybraliśmy się na wycieczkę do parku trampolin w Lesznie. Zajęcia na trampolinach okazały się świetną alternatywą dla sali gimnastycznej i boiska szkolnego. Dzieci biegały, skakały, wspinały się bardzo chętnie angażując wszystkie partie mięśni. Efektem tego będzie lepsze samopoczucie i kondycja. Organizatorami byli pani Angelika Kalitka i Igor Nowicki.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji uczniowie wszystkich klas oraz pracownicy szkoły zostali przepytani z gramatyki i ortografii. Klasy IV-VIII przygotowały plakaty promujące polszczyznę, a podczas lekcji prowadzone były dyskusje na temat najczęściej popełnianych błędów językowych. Podjęte działania miały na celu podniesienia poziomu świadomości językowej. Koordynatorką przedsięwzięcia była nauczycielka j.polskiego,Magdalena Janowicz.

Turniej w piłkarzyki

17.02.2020 roku odbył się w naszej szkole turniej w piłkarzyki stołowe. Wzięło w nim udział 5 zespołów. Graliśmy systemem każdy z każdym do 9 strzelonych bramek. Zespoły były mieszane, gra w piłkarzyki to świetna forma aktywności fizycznej połączona ze świetną zabawą. Emocje były ogromne, mecze zacięte, ale najważniejsza była dobra zabawa. Zwyciężyły dziewczyny Oliwia Kossowska i Emilia Kolibabka, drugie miejsce dla Kacpra Murawy i Bartka Ptasika, a trzecie dla Martyny Pokładek i Kamila Brody. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie i drobne upominki, a najlepsza trójka dyplomy i nagrody rzeczowe. Turniej zorganizował nauczyciel wychowania fizycznego.

Lodowisko

23.01.2020 roku udaliśmy się na wycieczkę do Gostynia na lodowisko. 18 uczniów naszej szkoły uczyło się poruszać na lodzie oraz doskonaliło swoją jazdę. Łyżwy świetnie wpływają na koordynację ruchową dzieci, poprawiają odporność i hartują organizm, wzmacniają mięśnie brzucha i nóg. Ogromna radość, świetna atmosfera towarzyszyły nam przez cały czas. Organizatorem wyjazdu był nauczyciel wychowania fizycznego Igor Nowicki, opiekunem Beata Rak.

Spotkanie z Fogo Unia Leszno

23.01.2020 roku w naszej szkole zjawili się przedstawiciele Fogo Unia Leszno. Nie lada niespodziankę zrobili popularny Jankes - Roman Jankowski i Byczek "Fredek"dzieciom w Słupi Kapitulnej. To nagroda za film nagrany przez naszych uczniów, promujący FOGO Unię Leszno w zabawie "Spotkaj się oko w oko z mistrzami." Ogromne podziękowania dla rodziców, pani Kariny Kiwior i Aleksandry Pokładek za ogromną pomoc, zaangażowanie w powstaniu filmu i przygotowanie poczęstunku dla naszych gości.

Zebranie z rodzicami -22.01.2020r o godz.16.00

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

28 finale WOŚP nie zabrakło uczniów naszej szkoły. W środę, przed finałem, uczniowie wraz z opiekunami zorganizowali szkolną zabawę, z której dochód przeznaczono na orkiestrę Jurka Owsiaka. W czwartek i piątek w szkole można było zakupić pyszne placki, cała suma uzbieranych pieniążków trafiła do orkiestrowej puszki. 12 stycznia 4 wolontariuszy kwestowało we wsi. Mieszkańcy, jak co roku, znów otwarli swoje serca i nie pozostali obojętni wobec potrzebujących. Zebraliśmy kwotę 1348,02 zł, którą prze