Strona główna

Świąteczny bieg przełajowy


12.12.2013 odbył się w SP w Słupi Kapitulnej "Świąteczny bieg przełajowy" w ramach akcji "Ćwiczyć każdy może". W biegu wzięło udział 23 uczniów naszej szkoły. Osobno biegli chłopcy i dziewczyny, dystans biegu wynosił około 1000 m. Poprzez bieg propagowaliśmy aktywność ruchową nieodbywającą się w czasie trwania zajęć szkolnych. Wynik był sprawą drugorzędną. Najważniejsze, że każdy uczeń ukończył bieg. Cieszy aktywność najmłodszych uczniów naszej szkoły z klasy II i III. Na każdego uczestnika czekała po biegu ciepła herbatka i coœ słodkiego za wykonany, przyjemny wysiłek. Serdeczne podziekowania i gratulacje dla wszytskich biegaczy.

Gry i zabawy na świeżym powietrzu


Dnia 26. 02. 2014r., w ramach programu: „ Ćwiczyć każdy może- Szkoła w ruchu”, zorganizowane zostały gry i zabawy na świeżym powietrzu. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w grach i zabawach. Pośród różnorodnych zabaw największą popularnością cieszyła się zabawa „ Raz, dwa, trzy, pani zima patrzy…” , oraz „ Murarz”. Jedna z zabaw polegała na zasłonięciu oczu przez jedną osobę, pozostałe dzieci swobodnie biegały. Po wypowiedzeniu słów: „ Pani Zima nadchodzi…” dzieci musiały stanąć nieruchomo, jeżeli dane dziecko poruszyło się, Pani Zima brała go do swojego królestwa. Serdeczne podziękowania uczniom, którzy aktywnie uczestniczyli w zabawach.

Bijemy rekord skoków przez sznur


Dnia 27.02.2014 roku uczniowie naszej szkoły podjęli kolejną inicjatywę w ramach programu "Ćwiczyć każdy może - Szkoła w ruchu". Tym razem była to akcja związana z aktywnością ruchową pod hasłem "Bijemy rekord skoków przez sznur". Na świeżym powietrzu zjawiło się 9 uczniów, aby sprawdzić swoją wytrzymałość i skoczność, a zarazem aktywnie i miło spędzić czas pozalekcyjny. Uczniowie przez ponad pół godziny skakali przez sznur, największą ilością skoków popisał się uczeń klasy V Jakub Stankowiak (197 skoków), II wynik także klasa V Dominik Lorek (105 skoków), III klasa V Bartek Świątkiewicz (99 skoków). Gratulujemy i dziekujemy wszystkim uczniom, którzy aktywnie włączyli się w pozalekcyjne zajęcia sportowe.